Lietuvos priklausomybės ligų institutas vykdys projektą „Žvilgsnis į priklausomybės ligas“

Tikriausiai sunkiai berastume žmogų, kuris savo gyvenimo eigoje nebūtų išbandęs ar išgyvenęs naktinio gyvenimo šurmulio, nebūtų apkerėtas tokio gyvenimo žavesio ir jo teikiamų galimybių bei pagundų. Neretai naktinis gyvenimas susuka ne vienam protą, kuomet prarandami visi savisaugos instinktai, o savikontrolė iš viso tampa nežinomu dalyku. Būtent tokioje būsenoje, nesvarbu kokio amžiaus bebūtų asmuo, jis linkęs išbandyti viską, kas tik tuo metu jam pakliūva po ranka – alkoholis, rūkymas, psichoaktyvios medžiagos, taip įsukdamas save ir savo gyvenimą į nevaldomą priklausomybių karuselę.

Lietuvos priklausomybės ligų institutas (LPLI) bei Jaunųjų psichiatrų asociacija (JPA) matydami naktinio gyvenimo daromą žalą žmogaus gyvenimui pradeda įgyvendinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) finansuojamą projektą „Žvilgsnis į priklausomybės ligas“, kurio tikslas – sumažinti su naktiniu gyvenimu susijusios rizikingos elgsenos socialinę kainą bei žalą – sumažinant nelaimingų atsitikimų, susižeidimų, smurto ir sveikatos sutrikimų skaičių.

Siekiant sumažinti naktinio gyvenimo daromą žalą jauno žmogui gyvenimui planuojami Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto dėstytojų susitikimai su LPLI lektoriais, kurių metu lektoriams bus paaiškintos ir atskleistos probleminio mokymo paslaptys padėsiančios geriau įsigyventi projekte numatytas veiklas.

Projekto įgyvendinimo metu bus organizuojami probleminio mokymo metodu paremti mokymai, 10 paskaitų, skirtų ne mažesnei nei 300 tikslinės grupės narių, kuriuos sudarys pasilinksminimo vietų savininkai, vadybininkai, viešųjų ryšių specialistai, padavėjai, barmenai, apsaugos darbuotojai, didžėjai, o taip pat nevyriausybinių organizacijų atstovai, sveikatos žurnalistai, policijos pareigūnai.

Taip pat viso projekto įgyvendinimo metu bus organizuojami seminarai “Žvilgsnis į priklausomybės ligas” skirti visuomenei, jos edukacijai apie psichoaktyvių medžiagų poveikį organizmui ir jų keliamą žalą.